Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 1 людина

Новий перелік іграшок для дитячих садків

Дата: 10 січня 2018 о 21:16
214 переглядів

Наприкінці минулого року Міносвіти затвердило новий перелікіграшок для дитячих садків. Востаннє його змінювали аж 15 років тому — у 2002-му. А перед цим — у 1995-му. Перші українські рекомендації багато в чому дублювали ще радянські стандарти. Однак нинішній список демонструє, що часи змінилися, як і діти. Розповідаємо — як саме.

http://osvita.ua/doc/files/news/586/58626/Nakaz_MON_19122017_1633.pdf

Що додали, а що прибрали

Завдання переліку — не тільки окреслити необхідний мінімум, а й «легалізувати» ті іграшки, які є вдома в малюків, але не були дозволені в дитсадках. Наприклад, лялькові будиночки, іграшкові фотоапарати, мікроскопи, комп’ютери. Якщо в попередньому переліку дітям пропонували вивчати м’ясорубку і телевізор, то тепер рекомендують по п’ять іграшкових мобільних телефонів на групу. Для ясельного віку додали ігри з пральними машинками.

Стали доступними також радіокеровані та інерційні іграшки. Тож навіть для найменших передбачено по два роботи, два чудо-звірятка і чотири машинки. А ще до переліку ввійшли сучасні іграшкові споруди: естакада, бензозаправка, автопаркінг. Очевидно, для балансу — старовинний замок. З’явилися набори карток для вивчення емоцій і почуттів, а також економічних відносин.


VID_20171020_002328-2

Чому ранній розвиток обертається поганими показниками у школі

Майже в десятеро скоротили кількість пупсів у яслах, зменшили кількість космічних кораблів і ракет. Змінилося і ставлення до лялькового одягу. Якщо раніше в розпорядженні дітей були лише один-два комплекти для ляльок, то зараз — повний гардероб: сезонні наряди, спецодяг для різних професій і навіть чотири варіанти святкового вбрання.

Довгі роки вважали, що гімнастична стінка — це все, що треба для фізкультури та рухливих ігор. Тепер у дитсадку можливі (якщо в закладу вистачає для цього коштів) тренажери, батути, степери, кімнатні гірки. Для найменших рекомендують доріжки зі слідами, гамаки та сухі басейни.

За допомогою чого навчають

Окрім іграшок у переліку міністерства — навчально-дидактичне обладнання. І тут також за 15 років сталися зміни. Наприклад, раніше для вихованців дитсадка були передбачені пазли, що складаються з чотирьох елементів. Тепер кількість елементів пазла рекомендують збільшити до 24.


cover_info

Як зростають діти і що з цим робити батькам та вчителям

До списку додали розвивальні килимки, м’які та магнітні конструктори, а ще — бізіборди. Це панелі або дошки, на яких закріплена значна кількість невеликих елементів: замків, клямок, тумблерів, шнурівок, коліщаток, геометричних фігур. Їх рекомендують для розвитку дрібної моторики. Раніше перелік розвивальних ігор для дітей до трьох років був досить скромним: дзиґи і ляльки-неваляйки. Їх, до речі, зі списку не прибирали.

За старими нормами, за інтелектуальний розвиток дітей відповідали шашки, шахи та доміно. За новими — із чотирьох років передбачені дидактичні комп’ютерні ігри. За умови, що в садка є для цього достатнє фінансування.

Також дозволено купувати в садочки популярні авторські матеріали для раннього розвитку: блоки Дьєнеша, палички Кюізінера, розвивальні іграшки Воскобовича. Вони допомагають уже в 3-4 роки освоїти літери, цифри, форми.

Вилучили з програми докладні розповіді про сільськогосподарські професії, поштарів, закрійників ательє, а отже немає й відповідного наочного матеріалу в переліку.

Національні елементи

Помітні зміни в списку — акцент на українській народній творчості. Серед іграшок стандарту 2002 року із національних були хіба що дві крашанки або дряпанки на групу. Їх демонстрували старшим дошкільнятам. Тепер дітям мають показувати зразки українського декоративного розпису (петриківський, яворівський, косівський, опішнянській, ужгородський, васильківський тощо), елементи геометричного, рослинного і тваринного орнаментів.

Також діти повинні бачити в групі 3-4 вишиті рушники та елементи національних костюмів. Їм розкажуть про найрізноманітніші народні ремесла: килимарство, писанкарство, вишивку, витинанку, ткацтво, карбування.


cover_books

5 книг для чомучок

Уперше серед іграшок з’являться фігурки козаків і ляльки-мотанки. Та й звичайних ляльок — хлопчика і дівчинку — одягнуть в українські народні костюми. А ще по три пари — в костюми інших національностей. Для ляльок передбачені й відповідні меблі, дерев’яний або глиняний посуд.

А що з технікою?

У 2002 році вважали, що, за наявності в закладу спонсорів, найкращі технічні засоби навчання для дітей — це відеомагнітофон, телевізор (допускали навіть чорно-білий), діапроектор, програвач і репродуктор. Тепер сучасним вихователям і методистам радять використовувати ноутбук, музичний центр, цифровий фотоапарат, маркерну дошку, сканер, принтер, ксерокс і ламінатор.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.